На Київщині презентували текст Стратегії розвитку МСП до 2020 року

14 листопада у Білій Церкві відбулося виїздне засідання робочої групи з розробки Стратегії розвитку МСП Київської області до 2020 року.

Це вже третя зустріч робочої групи. Автори Стратегії, експерти програми USAID ЛЕВ та Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, презентували представникам місцевої влади, депутатського корпусу, торгово-промислової палати та громадськості готовий до обговорення текст документу.

Засідання у Білій Церкві було присвячене відкриттю у цьому місті Центру розвитку підтримки підприємництва, створеного на базі Білоцерківського міськрайонного центру зайнятості. Це новий сучасний сервісний простір, який сприятиме розвитку підприємництва, створенню нових робочих місць в Україні, а також успішних стартапів і компаній.

Засідання відбулося під керівництвом заступника голови – керівника апарату Київської обласної державної адміністрації В'ячеслава Кучера, за участі президента Київської обласної торгово-промислової палати Олександра Рябоконя, експертів Програми USAID ЛЕВ та Інституту економічних досліджень та політичних консультацій.

Відкрив засідання президент Київської обласної ТПП: "Ми активно співпрацюємо з бізнесом в регіоні, допомагає вітчизняним підприємцям шукати бізнес-партнерів та виходити на нові ринки. Українська продукція користується попитом. Отримані сертифікати походження товарів розширюють географію збуту та покращують ефективність за рахунок перспективного експортного ринку", - сказав Олександр Рябоконь.
У своєму виступі В'ячеслав Кучер зазначив: "Сьогодні ми відкрили другий центр підтримки підприємництва. Ключове слово для нас – це розвиток. Обмін досвідом та співпраця з міжнародними партнерами дає впевненість, що Україна вийде на рівень заможних впевнених країн".

Голова правління ІЕД та старший економічний радник Програми USAID ЛЕВ Ігор Бураковський зазначив, що під час виконання Програми ЛЕВ, експерти багато спілкуємося з підприємцями, представниками різних ТПП - за останній час дуже змінився рівень та тон дискусії. Якщо раніше говорили, що все погано, нас ніхто не чекає, то сьогодні чуємо розмови про конкуренцію, про вихід на нові ринки. Дуже важливою є сама зміна настрою. Підприємці зорієнтовані на результат, на перемогу, зрозуміло, такі документи, як Стратегія розвитку МСП запрацюють.

"Мене приємно вразила робота центру підтримки підприємництва. Ми писали в нашій Стратегії про необхідність розвитку об'єктів інфраструктури, а це – реальний об'єкт інфраструктури. Важливий каскадний ефект - відкривати такі офіси, щоб вони працювали скрізь. Один центр не вирішить усі проблеми.

За результатами цього засідання ми виходимо на фінальну пряму. Сподіваємося, після презентації та обговорення цей документ із робочого проекту перетвориться у документ політики Київської ОДА і не тільки", - наголосив Ігор Бураковський.

Ольга Красовська, експерт Програми USAID ЛЕВ, провідний науковий співробітник ІЕД, презентувала проект Стратегії розвитку малого та середнього підприємництва Київської області на період до 2020 року.
«Ми працюємо з декількома регіонами України, для яких розробляємо Стратегії. Звісно, наші Стратегії є «родичами», оскільки усі вони мають за мету розвиток малого і середнього бізнесу, але при цьому кожна стратегія має власну «родзинку». Особливістю проекту Стратегії розвитку МСП Київської області є те, що кожен запропонований в ній захід спрямований на подолання конкретних слабких сторін МСП Київщини, регіональних, а там, де це можливо, національних ризиків. Звісно документ враховує й інші особливості розвитку сектору МСП області» - наголосила Ольга Красовська.

Усі члени робочої групи активно включилися до обговорення та внесли свої пропозиції та зауваження.

Публічна презентація Стратегії розвитку МСП Київської області відбудеться 28 листопада 2017 року.

Розділи за темами

Читайте також