На заключній конференції Програми USAID ЛЕВ презентували повний звіт ABCA 2016

Короткий звіт «Щорічної оцінки ділового клімату» (Annual Business Climate Assessment або ABCA) презентували ще у квітні 2017, а спеціально для заключної конференції приберегли ексклюзивні  дані.  

На конференції вперше презентували регіональний вимір бізнес-клімату в Україні. Експерт Програми USAID ЛЕВ та Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Оксана Кузяків, розпочала презентацію з рейтингу Регіонального індексу ділового клімату України. За цим показником можна визначити в яких областях України найлегше та найважче вести бізнес. Вінницька, Львівська, Рівненська, Тернопільська та Закарпатська області - це топ-5 областей України за бізнес-кліматом.

Дослідження ABCA містить значну кількість інформації стосовно регуляторного клімату. За допомогою ABCA експерти Програми визначили топ-5 сфер регулювання у кожній з областей України, де виникають проблеми. Підприємці України, загалом, найбільше скаржаться на валютне регулювання, регулювання землекористування, цінове регулювання, митне оформлення та підключення до електромереж. За час проведення дослідження, Закарпатська область має найкращі тенденції спрощення регуляторних процедур. У 2016 році вартість дотримання регуляторних вимог в Україні дещо знизилася, в порівнянні з 2015 роком. Тим не менше, в перерахунку на 1 працівника, мікропідприємства (за умов дотримання законодавства) сплачують в рази більше від своїх колег з малих та середніх підприємства: 6853 грн. проти 1142 грн. та 264 грн. відповідно. При цьому сума, яку сплачували мікропідприємства, зросла майже на 1000 грн, в той час, коли сума для малих та середніх майже не змінилася.

Дослідження також містить рейтинг довіри до влади підприємців усіх областей України. В жодній із областей не було більшості підприємців, які б вважали владу партнером бізнесу. Тим не менше, у Вінницькій області тих, хто вважає державу партнером і тих, хто вважає її перешкодою - порівно. Крім Вінницької, найкращі за довірою Хмельницька, Миколаївська, Житомирська та Тернопільска області. 
 

Презентація повного звіту "Щорічна оцінка ділового клімату 2016" from Інститут економічних досліджень та політичних консультацій

Розділи за темами

Читайте також